TM Bank, to genialny pomysł.

Po filmie Charles’a Scoville’a (patrz niżej) wysłanego do użytkowników programu zawrzało. Idą zmiany. Za około miesiąc zniknie z panelu użytkownika TM dostęp do procesora płatniczego PayPal. Jego funkcje przejmie drugi procesor PayZa. Koniecznie więc, jeśli nie masz jeszcze konta w tym procesorze, zarejestruj się, bo chwilę się czeka na weryfikację konta dla wypłat, więc daj sobie czas.

O co chodzi? Powstanie TM Bank czyli chodzi jak zwykle o pieniądze 🙂

To dobrze czy źle?

     Moim zdaniem, dobrze. PayPal pomimo swojej funkcjonalności i interfejsowi w języku polskim, co ułatwia korzystanie, ma wiele ograniczeń na rynku europejskim, a przede wszystkim „ciężki” długopis do pobierania prowizji. Pieniądze, które pobiera PayPal za transakcje w obie strony, to wg Charles’a ok. $30 mln. Jest się o co bić. Zakładając bank, TM będzie miał bezpośredni dostęp do pieniędzy z pominięciem procesora, który nie raz w swojej karierze blokował dostęp do gotówki różnym programom, powodując nawet ich upadek.

TM Bank, da programowi totalną niezależność od kogokolwiek i zwiększy rezerwę finansową, stabilizując program.

Pomysł prosty i genialny, wróżący przez to długowieczność programu Traffic Monsoon.

 

Tu masz film od Charles’a:

 

A tak skomentowali to administratorzy polskiej grupy na FB, TRAFFICMONSOON POLSKA (Oficjalna). Tekst w oryginale.

ZMIANY W TM – NADCHODZI TM BANK !!!
……………………………………………………

Komentarz Administratorów grupy Trafficmonsoon Polska (oficjalna) dotyczący nadchodzących zmian w TM.

Zakomunikowane zmiany:
1. TM otwiera dodatkową siedzibę w Dubaju i własny Bank. Bank ma umożliwić pełną weryfikację użytkowników, żeby wyeliminować nadużycia – bank będzie miał możliwość weryfikowania danych osobowych.
2. Na czas reorganizacji procesu wpłat i wypłat, którego celem jest całkowite przeniesienie operacji finansowych do TM Bank wypłaty przez PayPal nie będą możliwe. Środki będzie można wypłacać przez procesor Payza, który będzie regularnie zasilany z procesora PayPal.
Wpłaty przez PayPal będą działały jeszcze przez 30 dni.
Ostatecznie wszystkie środki z PayPal zostaną zmigrowane do Payza, a następnie do TM Bank.
3. TM Bank będzie wydawał karty płatnicze (Visa, Master Card) i będzie można dysponować środkami zgromadzonymi na koncie TM w czasie rzeczywistym za pomocą kart. Ma to otworzyć dojście do rynków na których aktualnie PayPal nie funkcjonuje i dokonywanie zakupu usług jest utrudnione.
4. Sam TM Bank chce dać z jednej strony możliwość korzystania ze środków na całym świecie z użyciem karty, ale myślę też, że przy tej skali biznesu TM chce sięgać po prowizje i przewalutowania, czyli firma TM oprócz reklam zacznie zarabiać również na usługach związanych z obracaniem pieniędzmi kosztem PayPal.

Dodatkowy komentarz Administratorów TM Polska do zmian:
Ad.1) Bank faktycznie umożliwi rozpoczęcie działalności w krajach w których procesory płatnicze nie były dostępne. Bank umożliwi dokładną weryfikację użytkowników, co totalnie wyeliminuje nadużycia uszczuplające nasz biznes i pozwoli zapewne zlikwidować część kłopotliwych blokad kont – jest to zła wiadomość dla posiadaczy multikont i osób wyłudzających prowizje.
Ponadto bank (czyli pieniądze w nim) nie będzie pod kontrolą podmiotów trzecich (czyli właścicieli procesorów płatniczych tak jak obecnie), zatem środki będą pod większą kontrolą TM. Sądzimy, że do dysponowania środkami nie będzie konieczne zakładanie konta bankowego, całkiem możliwe, że wystarczą karty z przypisanym do nich numerem konta (tak jak np. w BZ WBK w Polsce).
Ad.2) Do założenia banku potrzebny jest kapitał zakładowy wpłacony w całości gotówką – pieniądze z PayPal będą normalnie zasilać procesor Payza w wysokości pozwalającej na wypłaty przez użytkowników, a pozostała część tych środków będzie kapitałem zakładowym potrzebnym do utworzenia banku wpłaconym poprzez PayPal. Po utworzeniu banku kapitałem zakładowym można swobodnie dysponować i zapewne będzie on rozdzielony pomiędzy konta użytkowników i udostępniony do wypłaty przez karty płatnicze. Duża nadwyżka środków zgromadzonych, znacznie przekraczająca zobowiązania pozwala nam z dużym spokojem sądzić, że cała operacja zostanie przeprowadzona płynnie, a użytkownicy nie odczują niedogodności poza zmianą procesora płatniczego na Payza
Dlaczego środki mają trafiać do Payza? Żeby zapewnić płynne wypłaty i prawdopodobnie TM będzie miał również udział w zysku Payza związanym z prowizjami, którymi jak się domyślamy PayPal nie chciał się z TM podzielić.
Ad.3) TM bank będzie zarabiał na: Operacjach kartowych oraz przewalutowaniach, podobnie jak dzisiaj PayPal, ponadto umożliwi to założenie kont w Trafficmonsoon w wielu innych krajach w których było to utrudnione. Dodatkowo całkiem prawdopodobne jest, że TM Bank zacznie czerpać zyski również z działalności bankowej przeznaczonej dla użytkowników nie związanych dzisiaj z TM co zapewni dopływ dodatkowych Klientów na usługi reklamowe.
Ad.4) Idea powstania TM Bank w Dubaju to z pewnością również ukłon w stronę Szejków, którzy dysponują potężnym kapitałem i być może był to jeden z wymogów żeby TM z powodzeniem mogło działać na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Podsumowanie:
Jesteśmy spokojni co do dalszych losów TM,zmiany idą w dobrym kierunku. Komunikowanie takich zmian nie jest wygodne ani przed zmianami, ani w trakcie, szczególnie w biznesach typu Revenue Share i jesteśmy pewni, że Admin podjął słuszną decyzję, żeby te zmiany przeprowadzić właśnie w takim trybie.
Wierzymy w intuicję biznesową Charlesa, a także w jego rzetelność i będziemy go wspierać w tym, żeby TM mógł dalej stabilnie się rozwijać. Ostatnie zmiany i usprawnienia w TM pozwalają nam ze spokojem patrzeć na przyszłość TM i na intencje Charlesa.
Jeśli ktoś chce wypłacać środki prosimy o dostosowanie się do instrukcji i założenie konta w procesorze płatniczym Payzaa, pozostałe osoby bez przeszkód mogą „reinwestować” swoje środki i dokonywać wpłat przez PayPal przez 30 dni. Prosimy o powstrzymanie się od nic nie wnoszących do dyskusji komentarzy. Będziemy Was powiadamiać o tym jak przebiegają zmiany, kiedy będziemy mieć dodatkowe informacje.

Zespół Adminów TM Polska (oficjalna)