Minuta ciszy

     TataDziś w nocy, pożegnałem wspaniałego człowieka, który przez całe swoje życie, choć nie zawsze był obok, chronił mój tyłek. To mój Tata. 🙁

     Nie chcę tu wypisywać peanów na jego cześć, ale należał do ludzi, którzy bez względu na to czym się zajmował, robił to maksa. 1000% zaangażowania.

     Był jednym z tych anonimowych bohaterów tego kraju (zostawmy czasy i poglądy polityczne na boku), którzy go odbudowali po zniszczeniach wojennych. Przez całe swoje życie zawodowe pracował w biurze projektowym „Elektroprojekt”. Zajmował się projektowaniem instalacji energetycznych dla dużych obiektów przemysłowych. Lista jego dokonań jest imponująca. Poniższy wykaz zawiera nazwy obiektów, które projektował. Szczerze nie pamiętam wszystkich, ale wiem, że często go nie było w domu, bo jeździł na nadzory budowlane. Nie wszystkie projektował sam, ale i tak zawsze jego udział był olbrzymi.

  • Cementownie. Nowiny, Górażdże, Małogoszcz, Ożarów.
  • Siarka Tarnobrzeg.
  • Fabryka Tlenku Glinu
  • Petrochemia Płocka
  • Port Północny
  • Hotel Mariott. Wielokrotnie modyfikował projekt. Najpierw dla Szwedów, potem dla polskiej firmy, potem dla Anglików i ostateczna modyfikacja dla austryjackiej firmy Ilbau.
  • Rurociąg Orenburski
  • Elektrownia na zaporze w Yataganie, Turcja (Był wtedy w Troi)
  • Wiem, że zanim jeszcze przyszedłem na świat, robił projekty dla Maroka i Algierii.
  • Nawet areszt w Białołęce ma światło dzięki mojemu tacie.  🙂

     Jedno jest pewne. Kochał to co robi i dlatego każdy zakończony projekt sprawiał mu nieopisaną radość. Należy tu wspomnieć o finansach. Za bardzo nowatorskie i często autorskie rozwiązania, był wielokrotnie nagradzany i to szczodrze.  🙂

     Już mi brak takich fajnych rozmów z nim. Był super oczytany. To on zaszczepił mi miłość do książek. To dzięki niemu moja lista przeczytanych woluminów przekroczyła 5 tyś. egzemplarzy.

     Po co to wszystko piszę? Piszę, bo chcę, żeby ten mój cichy bohater za jakiego Go zawsze uważałem, miał taki mały publiczny pomnik, jaki mogę Mu w tej chwili wystawić, bo tyle oprócz pamięci o Nim mogę już tylko zrobić. Piszę, żeby każdy wiedział, że bez względu na epokę jest czas, miejsce i możliwość robienia tego co lubimy, co przynosi nam satysfakcję i efekty.

     Piszę dlatego, żebyś zobaczył, że bez pracy efektów nie będzie. Jak to się dzieje, że dwie osoby robiące identyczne rzeczy, maja tak różne wyniki? Przejdźmy do współczesnych czasów i coraz bardziej popularnego zarabiania przez internet. Daj dwóm osobom ten sam temat do opracowania, żeby zrobić stronę przechwytującą i cały mailing do autorespondera. Daj im te same instrukcje jak to wykonać. Jaki będzie wynik? Zależny od zaangażowania. Im więcej włożysz w swoją pracę serca, tym lepszy wynik. Postarasz się napisać lepszy tekst, sprawdzisz błędy. Jeśli nie jesteś literatem, to poszukasz podobnych opracowań i zobaczysz jak piszą Ci, którym to wychodzi. Na piwo z kumplami pójdziesz, jak zrobisz to, co zaplanowałeś. Tylko 1000% da Ci efekt, tak jak mojemu tacie.

     Ponieważ wiem, że wiele osób ma problemy z ogarnięciem własnego życia i tego co robi, chcę z dniem dzisiejszym zmienić formułę mojej strony. Miało być najpierw o samym Traffic Monsoonie. Potem rozszerzyłem blog o programy, które pomogą zarabiać przez internet. Od dziś chciałbym pomagać wszystkim chętnym nauczyć się kilku prostych zasad, które sprawią, że z większą łatwością pokonają problemy i ostatecznie napełnią portfel, który jako wypchany, sprawi, że będą mogli sięgnąć po swoje marzenia.

     Gościu, który tu jesteś. Wiem, że nie znałeś mojego Taty, ale proszę, uczcij minutą ciszy pamięć o człowieku, który odbudowywał Polskę z ruin. Uczcij pamięć o członku ruchu oporu we Francji, który jako kilkunastoletni chłopak z narażeniem życia roznosił ulotki i przewoził broń dla partyzantów, a ja w sercu będę nosił pamięć o Nim.

Kocham Cię Tato.