„Luźne Gatki” #23 – WYDANIE SPECJALNE – KARTY TM – 13.01.2016

     Wstrzymałem się kilka dni z tym wpisem, ponieważ z zasady staram się podawać informacje zweryfikowane. Nie to bym nie wierzył Piotrowi, ale i on nie ma od ręki wszystkich informacji pewnych na 100%. Poza tym niesprawdzone newsy na ogół sieja panikę, a mnie nie o to chodzi.

     Na chwile obecną mogę z cała pewnością stwierdzić, że Traffic Monsoon Bank, stał się faktem. Po co programowi share revenue własny bank? Powiem truizm, ale dla pieniędzy i  to między innymi dla Twoich pieniędzy, dla ich bezpieczeństwa. Mechanizm jakim rządzą się takie programy z samego założenia jest trochę nieprzewidywalny i niepewny. Choć użytkownik ma pełen podgląd swoich wyników finansowych i jasno określone relacje z programem, tak na prawdę pieniądze są we władaniu procesora płatniczego. I to jest ten niepewny element. W historii programów share revenue zdarzyło się już kilkukrotnie, że procesor blokował dostęp do pieniędzy użytkowników nawet na pół roku, bez podania przyczyny. Tego typu arbitralne decyzje powodują, że program pada. Wszyscy oczywiście maja pretensje do twórcy lub admina, a tak na prawdę jedyną winę ponosi procesor płatniczy.

     W trakcie piętnastomiesięcznej historii Traffic Monsoona, wysokość wszystkich transferów sięgnęla ponad $ 0,5 mld. Głównie użytkownicy korzystali z procesora PayPal. Ponieważ wszystkie transakcje w PayPal obarczone są prowizjami, łącznie z przewalutowaniem, szacuje się, że firma ta zarobiła dzięki użytkownikom Traffic Monsoon ok. $ 30 mln.

Jak widać Charles Scoville jest człowiekiem przewidującym. Przeniesienie wszystkich pieniędzy do własnego banku, przede wszystkim:

  • zlikwiduje groźbę upadku programu z winy podmiotu zewnętrznego jakim jest procesor płatniczy
  • zwiększy rezerwę finansową, bo prowizje zostaną w firmie
  • umożliwi to użytkownikom korzystanie z pieniędzy do wysokości salda konta za pomocą kart płatniczych Visa i MasterCard
  • zwiększy transparentność samego programu
  • zlikwiduje zabronione multikonta po weryfikacji każdego użytkownika przez bank

Czyli same plusy. Po resztę zapraszam na film.